מעצב פנים או אדריכל

אדריכל או מעצב פנים?

פרויקט בסדר גודל של בניית בית או שיפוץ מסיבי של דירה כלולים בהרבה הוצאות ותהליך משמעותי. חשוב להבין מי איש המקצוע המתאים לעבודה, אדריכל או מעצב?  הנה הסבר קצר על ההבדלים בניהם.

אדריכלים – השכלתם מתמקדת בהנדסת מבנים, חוקי בנייה, טכניקות בנייה וניהול פרויקטים. הם אחראים על תכנון המבנה הכולל של הבניין, הבטחת בטיחותו, הפונקציונליות שלו ועמידה בתקנות. למשל אם קניתם שטח והחלטתם לבנת בית מאפס, אתם צריכים את שירותיו של אדריכל שיתכנן לכם את המבנה ונראות המעטפת החיצונית. הוא יהיה אחראי גם לכל מה שקשור באישורים, הגשות, קבלת היתרים וכל התנהלות נוספת שתצטרכו מול העירייה. מה שכן כדאי לקחת בחשבון שלא כל האדריכלים תמיד יתנו את הדעת לפרטי פרטים בנושא החלוקה הפנימית שמושפעת מהמעטפת החיצונית שאותה הם מתכננים. חשוב לערב את מעצב הפנים גם בשלבים הראשונים כדי לוודא שרצונותיכם מתממשים בשילוב בין השניים.

מעצבי פנים – מעצבי פנים עוסקים בעיקר בחללים הפנימיים של בניין בלי נגיעה במעטפת. הם לומדים את רצונות הלקוח, הצרכים הפונקציונליים והמטרות האסתטיות שלו, ומתרגמים את זה לתכנון וחלוקה מחדש בחלל הנתון. עיבוד הנתונים כולל בתוכו שילוב בין העדפות עיצוביות פרקטיקה והנדסת אנוש.

אם לדוגמה רכשתם דירה חדשה מקבלן או יד שניה והוא לא מתאימה בדיוק לדרישות והצרכים שאתם זקוקים להם, תוכלו להיעזר במעצבת פנים שתתאים את התכנון לרצונותיכם. היא תשלב בין החלומות שלכם לפרקטיקה בצורה האופטימלית.  

מעבר למתן הפתרונות היצירתיים והעיצוביים, מעצבת הפנים תדע להעביר את כל המידה הנדרש כדי שהרעיונות שנבחרו יעברו לבעלי המקצוע השונים בצורה מפורטת וברורה, בעזרת הדמיות, תכניות מפורטות עד לרמה שבה מצוין איך להניח את הריצוף בחלל ואיפה הוא יחתך. היא תעשה סדר בכל השלבים ותרד אתכם לפירטי פרטים באלמנטים השונים בבית. מדובר על תהליך אישי וכדי שיצליח ידרוש מכם שיתוף פעולה וכנות לגבי התנהלותכם בבית.  לכן, חשוב שתכירו את המעצבת קצת מראש ותוודאו שיש בניכם כימיה טובה.

הום סטילינג – במידה והחלטתם לרענן את הבית בלי לשבור קירות ולשנות חלקים מבניים, תוכלו לשכור את שירותיה של מעצבת הום סטילינג שתעזור לכם לבחור תאורה, רהיטים צבעים לקירות חפצי נוי ולשלב הכל בהרמוניה. הום סטילינג הוא השלב הסופי בתהליך עבודה מלא מול מעצבת פנים, לכן מעצבת פנים תדע גם לתת לכם את המענה שתצטרכו.

אולי יעניין אותך גם..

יש לכם שאלות? מוזמנים לכתוב לי ואחזור אליכם