טיפים לפני קניית דירת קבלן

טיפים לפני רכישת דירה מקבלן

תזמון קניית הדירה – כמה שיותר מוקדם יותר טוב. ככל שתרכשו את הדירה בשלב מוקדם יותר כן ההוצאות על השינויים יהיו נמוכים יותר. ככל שתהיה התקדמות בשטח מחירון השינויים משתנה והעלויות עולות בצורה דרמטית. לעיתים, אם הגעתם בשלב יחסית מתקדם יש לשקול אופציות לשיפוץ עצמאי לאחר קבלת מפתח.

חתימת החוזה הוא שלב קריטי בתהליך. בקשו את הנתונים מראש ותלמדו אותם. בקשו את תכנית הדירה, את רשימת מחירון השינויים, רשימת הספקים הקיימים בהסכם (לכל קבלן יהיו ספקים שונים ולכל תחוב לרוב יהיו אופציות בחירה). התעקשו להכניס לחוזה פרטים שחשובים לכם ואינם מצוינים בו, כל שינוי לאחר החתימה יהיה קשה יותר ולרוב יגרור חיובים נוספים.

 

תקציב – במידה ואתם נכנסים לפרק השינויים עם תקציב מוגבל, כדאי להשקיע בשלב זה רק בתשתיות המבניים שיתמכו ברצונות העתידיים  שלכם. שאר השינויים והלבשת הבית יחכו להמשך כשהתקציב יאפשר.

תגיעו עם רשימה – לפני המחשבה איזה קירות להזיז ואיך יהיה נכון לתכנן את הבית, תכינו רשימה, ממש כמו רשימת מכולת, ובה תכתבו את כל הנתונים שהייתם רוצים לכלול בדירה. ברשימה תכללו את הדברים החיוביים אבל גם את אלו שאתם כבר יודעים שלא מתאימים לכם. כל זה יעזור לכם להתכנס ולדייק את השינויים שיש לבצע.

עיכובים במסירה – קחו בחשבון שאצל רוב הקבלנים, כל שינוי בדירה יגרור עיכוב במסירת הדירה. חשוב לבדוק מה טווח הזמן המצוין בחוזה.

לא ניתן לשינוי – הקבלן מאפשר ביצוע שינויים אבל עד גבול מסוים, צריך לקחת בחשבון שלא מדובר על שיפוץ רגיל, הפרויקט הוא בניין משותף ולכן ישנם כללים שצריך להיצמד אליהם:

לא נוגעים במעטפת חיצונית, אין שינויי פתחים כמו חלונות ודלתות. 

ממ”ד + קיר הדף אינם ניתנים להזזה

קווי אינסטלציה אינם ניתנים להזזה

לסיכום,  קניית דירה חדשה מקבלן היא צעד גדול משמעותי, ומומלץ להגיע למעמד הרכישה אחרי שבדקתם וחקרתם את התהליך, את החוזה של הקבלן ואת רצונותיכם מהתוצאה הסופית בדירה.

אולי יעניין אותך גם..

יש לכם שאלות? מוזמנים לכתוב לי ואחזור אליכם